تبلیغات

آیا کاشت مو به روش BHT بهترین روش کاشت است ؟

این روزها کاشت مو به عنوان راه حلی مناسب برای مقابله با ریزش مو و تاسی، بسیار مورد توجه آقایان و بانوان بوده است . کسانی که با ریزش مو و تاسی مواجه هستند ، کاشت مو را راه حلی موثر و دائمی برای حل این مسئله می دانند. با پیشرفت علم و فناوری، دریچه ی روشن و بزرگی در عرصه زیبایی و کاشت مو گشوده شده است و نتیجه آن ابداع روش‌های مختلفی است که برای کاشت مو در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار داده می‌شود.

کاشت مو به روش BHT چگونه است؟

images 1691223119 64ce044f376a8 آیا کاشت مو به روش BHT بهترین روش کاشت است ؟

یکی از متدهایی که برای داشتن موهای حجیم و پرپشت مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده از تکنیک BHT می باشد. فراموش نکنید که به صورت کلی در مورد انتخاب روش کاشت مو باید با پزشک متخصص مشورت کنید و نظر تخصصی او را مد نظر قرار دهید که بسیار حائز اهمیت است.

ولی در عین حال کاشت مو به روش BHT نیز یکی از تکنیک‌های پر طرفدار و پرکاربرد است که بیشتر در مورد آقایان کاربرد دارد، و برای پیوند مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تکنیک مقداری از موهای بدن برداشته می شود و برای پیوند مو در سر مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند این تکنیک دارای معایبی نیز می باشد، اما کماکان افراد بسیاری تمایل به استفاده از آن دارند.

چرا کاشت مو به روش BHT مورد توجه افراد است؟

در روش BHT، پزشک از موهای نواحی مختلف بدن مانند سینه، پشت، ریش های ناحیه غبغب استفاده می کند تا بتواند کار پیوند مو در سر را انجام دهد.

یکی از مواقعی که این روش درمانی مورد توصیه پزشکان است، زمانی است که بر اثر عوامل ژنتیکی ریزش موی بسیار شدیدی در موهای سر اتفاق افتاده است و بانک موی سر به قدری فقیر است که موی کافی در پوست سر جهت انجام عمل پیوند وجود ندارد. همچنین در زمان هایی که پزشکان با یک بانک موی بسیار ضعیف و بی کیفیت مواجه می شوند، نیز از این روش درمانی استفاده می کنند.

مکانیزم عمل در کاشت مو به روش BHT

images 1691223119 64ce044f3f046 آیا کاشت مو به روش BHT بهترین روش کاشت است ؟

در این تکنیک از چند روز قبل از انجام عمل پیوند مو، پزشکان تزریق ماینوکسیدیل ۵ درصد را برای تقویت فولیکول های مو آغاز می کنند. پس از آن ناحیه ی مورد نظر که موهای قوی تری دارد برای پیوند انتخاب می شود.

البته لازم به ذکر است کسانی که تمایل به استفاده از این روش درمانی دارند برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید صبور باشند، چراکه مراحل پس از کاشت مو به سرعت پیش نمی رود و موها با استراحت و بازسازی ریشه ها می رویند. به صورت کلی در کاشت موی طبیعی به روش BHT  تعداد گرافت‌ های برداشته شده از سایر روش‌ها، کمتر است. معمولاً تعداد کلی گرافت‌ ها کمتر از ۱۰۰۰ عدد است.

کدام یک از قسمت‌های بدن برای کاشت مو به روش BHT مناسب تر است ؟

هرچند در بیشتر نواحی بدن انسان  مو وجود دارد ، اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته در مورد آقایان، فقط می توان از دو ناحیه زیر چانه یعنی پایین ریش ها و ناحیه ی سینه به عنوان بانک مو، برای کاشت با روش BHT استفاده کرد.

ناحیه زیر چانه یا ریش های روییده در قسمت غبغب 

موهای این ناحیه از بدن آقایان بیشترین شباهت را به موهای سر دارند. همچنین این ناحیه از بدن خیلی در معرض دید نبوده و جای زخم های بعدی کمتر دیده می شود. در حقیقت به لحاظ خون رسانی ضخامت مو در این دوناحیه از بدن (سر و غبغب) بسیار به هم شبیه هستند.

هرچند تفاوت هایی در سرعت رشد مو و ضخامت موها وجود دارد اما این یک موضوع بدیهی است که جای نگرانی ندارد.تفاوت دیگر در گرافت هاست. بدین معنی که هر گرافت مو در ریش دارای یک تار مو است .

کاشت مو به روش BHT در ناحیه سینه

هرچند ضخامت موها در ناحیه سینه از ریش صورت کمتر است اما در این قسمت نیز گرافت ها تک تار مویی هستند و این موضوع یک مزیت به حساب می آید. اما از آن جا که رشد موهای سینه بسیار کندتر از ریش و سر است.

معمولاً پس از کاشت مو فولیکول ها برای مدتی در فاز استراحت می مانند و سریع رشد نمی کنند. اما در عین حال پزشکان تمایل دارند تا از موهای این ناحیه برای پر کردن فضای خالی جلوی سر یا وسط سر استفاده کنند.

موهای مورد استفاده در روش BHT بر چه اساسی انتخاب می‌شوند ؟ 

برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید دو موضوع را بررسی کرد؛ نخست آنکه ببینیم چه افرادی کاندید استفاده از روش BHT برای کاشت مو هستند؟ و دوم آنکه آیا این افراد فاکتور های لازم برای داشتن یک بانک موی مناسب در نواحی غیر از پشت سر را دارند یا نه؟

در ادامه به بررسی این دو مورد می پردازیم.

چه کسانی کاندید استفاده از روش BHT برای کاشت مو هستند؟

images 1691223119 64ce044f42398 آیا کاشت مو به روش BHT بهترین روش کاشت است ؟

در بالا گفتیم که بیشتر کسانی که بانک موهای ضعیفی دارند، از این روش استفاده می کنند. این افراد کسانی هستند که موهای سرشان به دلیل بیماری، شیمی درمانی یا مصرف داروهای خاص ریخته است . کسانی که بخشی از موهای سر خود را بر اثر تصادف، آتش سوزی،  یا هر سانحه دیگری از دست داده اند.

افرادی که حجم موی بدن شان قابل توجه و زیاد است و می توانند تعداد قابل قبولی از گرافت های قابل پیوند را تامین کنند. هرچند این افراد کاندید مناسبی برای انجام پیوند کاشت مو به روش BHT هستند؛ اما نمیتوان از تمام نواحی بدنشان به عنوان بانک مو استفاده کرد و این موضوع باید بررسی شود.

در زمان انتخاب بانک مو فاکتور های مهمی توسط پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد که عبارتند از:

  • میزان تراکم مو در بانک مو

  • شباهت موهای بدن و موی سر

  • تعداد گرافت‌ های چند فولیکولی

  • مساحت ناحیه برداشت

  • طول و بلندی موهای بدن

هر کدام از فاکتورهای فوق اهمیت ویژه ای دارند و امتیازی از ۱ تا بیشتر از ۸ به خود اختصاص می دهند. بالاترین امتیاز در هر ناحیه نسبت به فاکتور های عنوان شده در بالا برای کاشت مو در رنج های مختلفی تعریف می شود؛ اصولاً امتیاز کمتر از ۴ به معنای عدم صلاحیت ناحیه برای برداشت گرافت است.  امتیاز ۴ تا ۸ این معنی را دارد که برداشت گرافت از این ناحیه نتایج خوبی به همراه خواهد داشت و در نهایت امتیاز ۸ و بالاتر از ۸ به معنای داشتن بهترین بانک مو در شخص متقاضی است.

سخن پایانی

به طور حتم نمیتوان گفت که کاشت مو به روش BHT بهترین روش برای پیوند است یا خیر . اما با توجه به نکاتی که بیان شد می توان نتیجه گرفت این روش به وضعیت تاسی و وضعیت موی بدن فرد متقاضی و عوامل ارثی و ژنتیکی و عوامل دیگر بستگی دارد.

در نهایت فرد متقاضی باید با مشاوره با پزشکان متخصص در کلینیک های مطمئن، بهترین روش کاشت را برای خود انتخاب کند و به کمک آن ها مطلوب ترین نتیجه را حاصل کند. یکی از کلینیک ها که می تواند بهترین مشاور و خدمات پیرامون این موضوع را به متقاضیان ارائه دهد، کلینیک زیبایی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا