تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

.

دانلود انیمیشن دوبله فارسی

.لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)
📚 مجله نت پاکگردشگری

شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان – مناظر شگفت‌انگیز

امتیاز یادت نره

شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان – مناظر شگفت‌انگیز

7 1 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

جهان پیرامون ما پر است از شگفتی‌های طبیعی که ممکن است بسیاری از آنها برای ما ناشناخته باشد. با ما همراه باشید تا با تعدادی از این مناظر شگفت‌انگیز آشنا شوید.

خیلی از مناظر طبیعی در دنیا هستند که برای اکثر مردم شناخته شده‌اند، به طوری که حتی اگر آنها را ندیده باشند نام و وصف آن را شنیده‌اند؛ مانند گرندکانیون در آمریکا یا سد بزرگ مرجانی (به دیواره بزرگ مرجانی نیز شناخته می‌شود) در استرالیا. با این وجود بی‌شمار هستند شگفتی‌های طبیعت که بسیاری از ما حتی نام آنها را نیز هنوز نشنیده‌ایم. در ادامه با تعدادی از مناظر طبیعی منحصر به فرد آشنا خواهید شد که قطعاً بعد از آن تمایل خواهید داشت آنجا را از نزدیک بازدید کنید.

شفق قطبی، کانادا

8 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

شفق‌های قطبی که به نام نورهای شمال یا نورهای قطبی نیز شناخته می‌شوند و در اثر برخورد ذرات باردار خورشیدی با اتمسفر زمین تشکیل می‌شوند از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعی هستند که هر ساله گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان برای تماشای این شفق‌های قطبی به شهرهای شمالی کانادا که بهترین مکان برای دیدن این پدیده است سفر می‌کنند.

9 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

البته گاهی در مناطق بسیار جنوبی مثل «سنت لوئیس» (st.louis) در ایالت میزوری آمریکا هم ممکن است این پدیده قابل رؤیت باشد ولی هرچه به سمت نواحی شمالی [به خصوص شهرهای شمالی کانادا مثل شهر «وایت هورس» (White horse)] حرکت کنید بهتر می‌توانید شاهد این پدیده زیبا باشید.

netpaak.ir telegram شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز
دانلود فیلم و سریال در upko آپکو

10 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

تپه‌های coyote – آمریکا

11 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

تپه‌های coyote جاذبه سنگی هستند که ظاهری مواج دارد و به همین دلیل هم در دنیا بی‌نظیر هستند. این تپه‌ها در منطقه طبیعی و حفاظت شده Paria canyon-vermilion در مرز ایالت‌های آریزونا و یوتا [شمال آریزونا و جنوب یوتا] واقع شده‌اند. برای بازدید از این منطقه نیاز به تهیه (مجوز BLM) (مجوز ورود از طرف سازمان ناظر به حفاظت طبیعی منطقه Paria Canyon-Vermilion) خواهید داشت.

12 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

کیلاویا، آمریکا

13 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

«کیلاویا» (Kilauea) در جزیره بزرگ هاوایی کوه آتشفشان فعال در منطقه است که گدازه‌های آتشفشانی آن به اقیانوس آرام می‌ریزد.

14 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

آبشارهای ایگواسو- آرژانتین، برزیل

15 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

آبشارهای «ایگواسو» یا «ایگوازو» (IGUAZU) در مرز آرژانتین و برزیل واقع شده‌اند و با ۲۷۵ آبشار از آبشار مشهور نیاگارا در آمریکای شمالی بسیار بزرگ‌تر و با عظمت‌تر هستند.

16 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

رشته کوه‌های آلاسکا- آمریکا

17 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

ایالت آلاسکا آمریکا محل مرتفع‌ترین رشته کوه‌های آمریکا است که با یخچال‌های طبیعی عظیم و یخ رودهای فراوان مناظر طبیعی شگفت‌انگیزی را پدید آورده‌اند. یخچال طبیعی Tokositna و قله مرتفع «دنالی» ( Denali) از معروف‌ترین قسمت‌های این رشته کوه‌ها به شمار می‌آیند.

18 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

دره بزرگ- آمریکا

19 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

«دره بزرگ» (Grand canyon) با حدود ۴۴۵ کیلومتر طول و وسعتی حدود ۲۹ کیلومتر و دره‌هایی به عمق بیش از ۱/۵ کیلومتر در آمریکا یکی دیگر از زیباترین و منحصر به فردترین پدیده‌های طبیعی در جهان است.

15d562a7 8281 488e 8eb2 1a8bbe6e00c3 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

دشت تورس دل- شیلی

56حخ 1 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

دشت «تورس دل» (Torres Del) در شیلی یکی از زیباترین مناظر طبیعی در آمریکای جنوبی را دارد. این دشت در پارک ملی تورس دل واقع شده است.

56حخ 2 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

آبشار آثیراپیلی- هند

24 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

آبشار «آثیراپیلی» (Athirappilly) در شهر کدالا هند با ارتفاعی حدود ۲۵ متر به نیاگارای هندوستان شناخته می‌شود و یکی از دیدنی‌های هند به شمار می‌آید.

25 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

اولورو- استرالیا

26 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

صخره سنگی «اولورو» (uluru) که به نام صخره «آیرز» (Ayers) نیز شناخته می‌شود و ارتفاعی حدود ۳۴۸ متر دارد در دشت‌های نواحی شمالی استرالیا قرار دارد. بسیاری از متخصصین زمین‌شناسی اولورو را نمونه‌ای از پدیده تک صخره می‌دانند. این پدیده بیشتر در زمین‌های خشک و گرم در اثر فرسایش خاک و مقاومت جنس بخشی از زمین در برابر این فرسایش ایجاد می‌شود که حاصل آن به وجود آمدن نسبتا سریع یک صخره سنگی بزرگ است.

27 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

آبفشان استروکور- ایسلند

28 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

اگر کمی به سمت شرق از شهر «ریکیا ویک» (Rekja vik) که پایتخت و بزرگترین شهر ایسلند است حرکت کنید به آبفشان‌های «استروکور» (Strokkur) خواهید رسید و تقریباً هر ۵ دقیقه می‌توانید شاهد این پدیده منحصر به فرد باشید.

29 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

دره مرگ- آمریکا

30 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

بخشی از بیابان موهاوی که به دره مرگ شهرت دارد گرم‌ترین و خشک‌ترین قسمت آمریکای شمالی نیز است، با این حال مناظر طبیعی این بیابان بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

31 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

جزیره سوکوترا- یمن

32 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

در جزیره «سوکوترا» (Socotra) واقع در اقیانوس هند که در اصل این جزیره متعلق به کشور یمن است گیاهی به نام درخت خون اژدها وجود دارد که بومی این منطقه است و در هیچ کجای دیگر نمی‌توانید این گیاه را ببینید. در این جزیره درختچه‌های خون اژدها پوشش گیاهی غالب هستند و ظاهر خاص آنها بسیار قابل توجه است.

33 شگفت انگیزترین مناظر طبیعی جهان - مناظر شگفت‌انگیز

کوه تاراناکی – نیوزلند

 

کوه «تاراناکی» (Taranaki) که در منطقه‌ای به همین نام واقع شده، در ساحل غربی جزیره شمالی نیوزلند قرار دارد و در واقع یک کوه آتشفشان است که ارتفاعی در حدود ۲۵۱۸ متر دارد. آخرین فعالیت این کوه آتشفشانی در اواسط قرن ۱۹ بوده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا