تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

.

دانلود انیمیشن دوبله فارسی

.لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)
عمومیمطالب " احکام دینی "

فضایل رمضان در کلام علی(ع) + ماه رمضان

امتیاز یادت نره

فضایل رمضان در کلام علی(ع) فضایل رمضان در کلام علی(ع)

فضایل رمضان در کلام علی(ع) + ماه رمضان

فضایل رمضان در کلام علی(ع) + ماه رمضان

امام محمدباقر(ع) در یک روایت فرمودند:

امیرالمؤمنین(ع) در اولین روز ماه رمضان در مسجد کوفه سخنرانی کرد. پس خدا را به برترین، شریف‌ترین و رساترین حمد کرد و او را به برترین ستایش، ثنا کرد و بر پیامبر خدا محمد(ص) درود فرستاد و فرمود:

ای مردم! این ماه، ماهی است که خداوند، آن را بر ماه‏‌های دیگر برتری داده است، مانند برتری ما اهل‏بیت بر دیگر مردم. و آن، ماهی است که درهای آسمان و درهای رحمت، در آن گشوده می‏شوند و درهای آتش در آن بسته می‌شوند. و ماهی است که در آن ندا شنیده می‏شود و دعا مستجاب می‏‌شود و گریه مورد ترحّم قرار می‏گیرد.

«أیُّهَا النّاسُ، إنَّ هذَا الشَّهرَ شَهرٌ فَضَّلَهُ الله‏ُ عَلى سائِرِ الشُّهورِ کَفَضلِنا أهلَ البَیتِ عَلى سائِرِ النّاسِ؛ و هُوَ شَهرٌ یُفَتَّحُ فیهِ أبوابُ السَّماءِ و أبوابُ الرَّحمَهِ، و یُغَلَّقُ فیهِ أبوابُ النِّیرانِ؛ و هُوَ شَهرٌ یُسمَعُ فیهِ النِّداءُ، و یُستَجابُ فیهِ الدُّعاءُ، و یُرحَمُ فیهِ البُکاءُ
ماهی است که در آن، شبی وجود دارد که فرشتگان از آسمان فرود آمده، بر مردان و زنان روزه‏ دار، به اذن پروردگارشان تا طلوع سپیده سلام میدهند و آن شب، “شب قدر” است . دو هزار سال پیش از آن که آدم علیه‏‌السلام آفریده شود، ولایت من در آن شب، مقدّر شد. روزه گرفتن آن، برتر از روزه‏ داری هزار ماه است و عمل در آن، برتر از عمل در هزار ماه است.

netpaak.ir telegram فضایل رمضان در کلام علی(ع) + ماه رمضان
دانلود فیلم و سریال در upko آپکو

****

و هُوَ شَهرٌ فیهِ لَیلَهٌ نَزَلَتِ المَلائِکَهُ فیها مِنَ السَّماءِ؛ فَتُسَلِّمُ عَلَى الصّائِمینَ وَالصّائِماتِ بِإِذنِ رَبِّهِم إلى مَطلَعِ الفَجرِ، و هِیَ لَیلَهُ القَدرِ؛ قُدِّرَ فیها وِلایَتی قَبلَ أن خُلِقَ آدَمُ علیه‏السلام بِأَلفَی عامٍ، صِیامُ یَومِها أفضَلُ مِن صِیامِ ألفِ شَهرٍ، وَالعَمَلُ فیها أفضَلُ مِنَ العَمَلِ فی ألفِ شَهرٍ

ای مردم! خورشید ماه رمضان بر مردان و زنان روزه‏ دار، با رحمت می‌‏تابد و ماه آن با رحمت بر آنان نورافشانی می‏کند و هیچ روز و شبی از این ماه نیست، مگر آن که پروردگار متعال، بر سر این امّت، نیکی می ‏افشاند. پس هر کس از ریزش نعمت الهی ذرّه‌‏ای بهره‏ مند شود، در روز دیدارش با خدا، نزد خداوند گرامی خواهد بود و هیچ بنده‏‌ای نزد خدا گرامی نشود، مگر آن که خداوند، بهشت را جایگاه او قرار می‏دهد.

****

أیُّهَا النّاسُ ، إنَّ شُموسَ شَهرِ رَمَضانَ لَتَطلُعُ عَلَى الصّائِمینَ وَالصّائِماتِ ، وإنَّ أقمارَهُ لَیَطلُعُ عَلَیهِم بِالرَّحمَهِ ، وما مِن یَومٍ ولَیلَهٍ مِنَ الشَّهرِ إلاّ وَالبِرُّ مِنَ اللّه ِ تَعالى یَتَناثَرُ مِنَ السَّماءِ عَلى هذِهِ الاُمَّهِ ، فَمَن ظَفِرَ مِن نِثارِ اللّه ِ بِدُرَّهٍ کَرُمَ عَلَى اللّه ِ یَومَ یَلقاها ، وما کَرُمَ عَبدٌ عَلَى اللّه ِ إلاّ جَعَلَ الجَنَّهَ مَثواهُ.

بندگان خدا! این ماه شما، همچون دیگر ماه‏‌ها نیست. روزهایش برترین روزهاست و شب‏هایش برترین شب‏ها و ساعاتش برترین ساعات است. آن، ماهی است که شیطان‏‌ها در آن در بند و زندانی‏اند؛ ماهی که خداوند در آن، روزی‏‌ها و اجل‏‌ها را می‏‌افزاید و میهمانان خانه‌اش را می‏‌نویسد؛ ماهی که اهل ایمان با آمرزش و رضای الهی، با شادی و نعمت‏های الهی و با خشنودی فرمانروای دادگر و توانا، پذیرفته می‌‏شوند.

عِبادَ اللّه ِ ، إنَّ شَهرَکُم لَیسَ کَالشُّهورِ ؛ أیّامُهُ أفضَلُ الأَیّامِ ، ولَیالیهِ أفضَلُ اللَّیالی ، وساعاتُهُ أفضَلُ السّاعاتِ ؛ هُوَ شَهرٌ الشَّیاطینُ فیهِ مَغلولَهٌ مَحبوسَهٌ ؛ هُوَ شَهرٌ یَزیدُ اللّه ُ فیهِ الأَرزاقَ وَالآجالَ ، ویَکتُبُ فیهِ وَفدَ بَیتِهِ ؛ وهُوَ شَهرٌ یُقبَلُ أهلُ الإِیمانِ بِالمَغفِرَهِ وَالرِّضوانِ ، وَالرَّوحِ وَالرَّیحانِ و مَرضاهِ المَلِکِ الدَّیّانِ.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا