تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
طب اسلامی سنتیعمومی

خواص درماني قارچ از نگاه امام رضا عليه السلام

خواص درماني قارچ از نگاه امام رضا عليه السلامخواص درماني قارچ از نگاه امام رضا عليه السلام

قارچ طبعي گرم دارد و جايگزين مناسبي براي گوشت است كه ضمن تقويت سيستم ايمني بدن در درمان نارحتي هاي گوارشي و تحكيم استخوانها كاربرد داشته و كمبود ويتامين دي را جبران مي كند.

قارچ محصولي است كه در روايات پزشكي از آن به نيكي ياد شده و براي آن خواص مختلفي ذكر گريده است. علامه مجلسي در بحار الانوار مي نويسد: از مسيح عليه السلام  درباره قارچ نقل شده است اگر خورده شود، انسداد پديد مى آورد؛ اما اگر با آن سرمه كشيده شود، ديده را جلا مى دهد. آب قارچ ، يكى از بهترين درمان هاى چشم است ، البته در صورتى كه به سنگ سرمه ماليده و آن گاه با آن ، سرمه كشيده شود. اين كار، مژه ها را تقويت مى كند و حس بينايى را توان و دقت مى افزايد و آب ريزش را از چشم دور مى كند

حضرت علی عليه السلام نيز در حديثي قارچ را از نعمتهاي الهي بر شمرده و مي فرمايد: قارچ از تفضلات و احسان پروردگار است ، آب آن داروی شفا بخش برای چشم است.

پيامبر اكرم صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم درباره قارچ فرموده اند: عَلَيكُم بِالكَمأَةِ الرَّطبَةِ ؛ فَإِنَّها مِنَ المَنِّ ، وماؤُها شِفاءٌ لِلعَينِ ؛ بر شما باد قارچ تازه ؛ چرا كه از همان «مَنّ» است و آبش ، شفايى براى چشم است .

 قارچ مفيد براي چشم

امام رضا عليه السلام نيز درباره قارچ به نقل از پدران بزرگوار خويش به نقل از رسول گرامي اسلام مي فرمايد: الكَمأَةُ مِنَ المَنِّ الَّذي أنزَلَهُ اللّه‏ُ عَلى بَني إسرائيلَ ، وهِيَ شِفاءٌ لِلعَينِ  و العجوة التي من البرني من الجنه و هي شفاء من السم؛ قارچ ، از همان «مَنّ» است كه خداوند بر بنى اسرائيل نازل كرد ، و آن ، شفايى براى چشم است و خرماي برني «عجوه» از بهشت است و سم را درمان مي كند.

«مَنّ» اشاره به آيه ۵۷ سوره بقره است كه مي فرمايد: ظَلَّلْنا عَلَیْكُمُ الْغَمامَ وَ أَنْزَلْنا عَلَیْكُمُ الْمَنَّ وَ السَّلْوى‏ كُلُوا مِنْ طَیِّباتِ ما رَزَقْناكُمْ وَ ما ظَلَمُونا وَ لكِنْ كانُوا أَنْفُسَهُمْ یَظْلِمُونَ ؛ و ابر را بر شما سایبان ساختیم و «منّ» و «سَلوى‏» بر شما نازل كردیم (و گفتیم:) از نعمت‏هاى پاكیزه‏اى كه به شما روزى دادیم بخورید، (ولى شما با بهانه‏جویى‏هاى خود، كفران نعمت كردید. بدانید كه) آنها به ما ستم نكردند، بلكه به خودشان ستم نمودند. «مَنّ» در لغت به گفته بعضی قطرات کوچکی همچون قطرات شبنم است که بر درختان می نشیند و طعم شیرینی دارد یا به تعبیر دیگر یکنوع صمغ و شیره درختی است با طعم شیرین ، و بعضی گفته اند طعم آن شیرین توام با ترشی بوده است .

نویسنده : حسین پورافضلی

طب سنتی+طب اسلامی+امام رضا+ایت الله تبریزیان+ضیایی+خیراندیش+روازاده+دریایی+دکتر+طب ایرانی+طب جدید+طب شیمیایی+امام رضا+xf skjd+xf hdvhkd+jfvdcdhk+qdhdd+hdvhk+hdvhkd+’,’g+hsghl+jprdr

مجله طب اسلامی و طب سنتی نت پاک


لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا