تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
250 فیلم برترspecial ( امتیاز بالای 7 )فیلم , سریال , انیمیشن , مستند , فیلم پاک

دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی + ۷۲۰ بلوری ، ۱۰۸۰ بلوری

دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی + ۷۲۰ بلوری ، ۱۰۸۰ بلوری – دانلود فیلم –  دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی دانلود ۲۵۰ فیلم برتر جهان – دانلود فیلم های جدید – دانلود فیلم های قدیمی – ۲۵۰ فیلم برتر جهان – دانلود بهترین فیلم ها – دانلود فیلم جدید – دانلود فیلم قدیمی – دانلود فیلم برتر – ۲۵۰ فیلم – بهترین بازیگران – دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی –

دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی + ۷۲۰ بلوری ، ۱۰۸۰ بلوری

دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی با لینک مستقیم و کیفیت عالی

Schindlers List 1993

جزء ۲۵۰ فیلم برتر IMDB با رتبه ۶

امتیاز IMDb از ۱۰: ۸٫۹

امتیاز منتقدین : ۹۳/۱۰۰

ژانر: زندگی نامه، درام، تاریخی

ستارگان: Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley

کارگردان: Steven Spielberg

محصول کشور: آمریکا

مدت زمان: ۱۹۵ دقیقه

درباره فیلم :

فیلم سینمایی «فهرست شیندلر» (Schindlers List 1993) اگر مهم‌ترین اثر «استیون اسپیلبرگ» (Steven Spielberg) نباشد، قطعا یکی از فیلم‌های بزرگ، مهم و نام آشنای وی است. یکی از دلایلی که سبب می‌شود تا فهرست شیندلر در مرکز توجهِ بیشتری قرار بگیرد به یقین چیزی جز موضوع فیلم نیست.

فهرست شیندلر با الهام از شخصیت واقعی و تاریخی «اسکار شیندلر» (Oskar Schindler) در دل یک رویداد تلخ و تراژیک الهام گرفته شده است، رویدادِ نسل‌کشی یهودیان در خلل جنگ جهانی دوم که موافقان و مخالفان زیادی برای اثبات یا رد آن وجود دارد که البته بررسی این موضوع به لحاظ تاریخی، خارج از مدیوم سینما و نقد است.

******

اما چیزی که به شدت در تویِ چشم بودن فیلم فهرست شیندلر کمک می‌کند، وجود همین بستر تاریخی و شخصیت اسکار شیندلر است.

اسکار شیندلر در دل تاریخ شخصیتی تاجر، صنعت‌گر و عضو حزب نازی معرفی شده است که به خاطر تلاش بسیار زیاد وی برای نجات بازماندگان یهودی از نسل کشی توسط نازی‌ها شناخته می‌شود. اگر صفحات گوگل را نیز زیر و رو کنیم، فهرست شیندلر معروف وی که نام این بازماندگان در آن ثبت شده است.

بیشتر ما را به درک موضوع و مضمون فیلم یاری می‌کند. دقت داشته باشید که تا بدین جا هنوز وارد فیلم و دنیای آن نشده‎ایم و هدف از بازگویی این اطلاعات چیزی نیست جز تشریحِ موضوع و بستر فیلم برای کسانی که شاید نه واقعه‌ی تاریخی مذکور و نه شخصیت اسکار شیندلر را بشناسند.

با دانستن این اطلاعات تنها می‌دانیم که فیلم فهرست شیندلر احتمالا باید اثری با رویکرد دراماتیک از خلق یک پرتره‌ی تاریخی باشد.

به عبارت دیگر فیلم فهرست شیندلر در یک بستر تاریخی روایت می‌شود، شخصیتی محوری به نام اسکار شیندلر دارد و کنش و تقابل این شخصیت با یهودیان قربانی، احتمالا محتوایی سمپاتیک و دراماتیک تولید می‌کند.

پس ستون و هسته‌ی فیلم شخصیتِ اصلیِ آن است که در مواجهه با یک رویداد تاریخی و البته دردناک، باید بتواند همسازی و همزادپنداری مخاطب را برانگیزد.

****

خلاصه فیلم :

داستان واقعی مقطعی از زندگی اسکار شیندلر (لیام نیسون)، سرمایه دار آلمانی در خلال جنگ جهانی دوم است. اسکار شیندلر در ابتدا با استفاده از شرایطی که جنگ فراهم آورده بود، یهودیان را به عنوان کارگر برای کارخانه اش انتخاب می‌کند تا پول کمتری برای استخدام کارگر داده باشد و درآمد بیشتری بدست آورد.

او نیز مانند سران حزب نازی فردی فرصت طلب و اهل عیش و نوش است. او به طور پیوسته در تلاش است تا با سران نازی ارتباط برقرار کند تا در این شرایط بیشترین نفع را ببرد…

دانلود فیلم فهرست شیلندر

نقد فیلم :

اگر اسکار شیندلر یک قهرمان عادی بود که برای عقایدش مبارزه می‌کرد، امروز توصیف کردن او اینقدر مشکل نبود. ویژگی‌هایی شخصیت او از جمله اعتیاد به الکل، قماربازی، داشتن چندین معشوقه، طمع زندگی او را تبدیل به یک معما کرده است.

ما درباره شخصیتی صحبت می‌کنیم که با آغاز جنگ جهانی دوم به امید پول‌دار شدن به کشور لهستان رفت تا با راه‌اندازی کارخانه‌هایی که کارگرانشان یهودی بودند به اهداف خود برسد. در پایان جنگ او بارها زندگی خود را به خطر انداخت و تمامی ثروت خود را برای دور نگه‌داشتن یهودی‌ها از دستان بیرحم آلمانها خرج کرد.

او برای ماه‌های متمادی به آلمان‌ها رشوه می‌داد تا کارگران یهودی را به جای سوزاندن در کوره‌ها به او بسپارند تا در کارخانه او برایش کار کنند. کارخانه ساخت گلوله توپ برای ارتش آلمان، کارخانه‌ای که در تمام دوران فعالیتش حتی یک محصول قابل استفاده برای ارتش آلمان تولید نکرد.

***

سوال اینجاست که چه چیزی او را متحول کرد؟ -چرا در حالتی که می‌توانست مثل هزاران نازی دیگر از موقعیت ایجاد شده به نفع خودش استفاده کند و ثروت عظیمی را برای خود و بعد از جنگ پس‌انداز کند این کار را نکرد؟ چرا به جای یک جنایتکار جنگی او تصمیم گرفت یک انسان باشد؟

و این استیون اسپیلبرگ است که تصمیم می‌گیرد در فیلمش پاسخی به این سوال ندهد. هر پاسخ احتمالی به این سوال بسیار ساده، ابتدایی به نظر می‌رسد و البته توهینی به زندگی رمزآلود شیندلر. هولوکاست طوفان کشنده‌ای بود که با نژاد‌پرستی و دیوانگی درهم آمیخت.

شیندلر توانست در گوشه‌ای از جنگ که او در آن حضور داشت بر این نیروی اهریمنی فایق آید ولی به نظر می‌رسد که او برای اتفاق‌های مرموزی که برای خودش می‌افتاد هیچ برنامه‌ای نداشت. در این فیلم که بهترین کار اسپیلبرگ تا به امروز است. او موفق شد داستان شیندلر را بدون استفاده از فرمول ساده تخیل به بهترین شکل به نمایش درآورد.

این فیلم ۱۸۴ دقیقه‌ای مثل تمام فیلم‌های بزرگ دیگر به نظر کوتاه می‌آید. فیلم با معرفی شیندلر (لیام نسون)، به عنوان مردی قدبلند و جذاب آغاز می‌شود. او همیشه لباس‌های گرانقیمت می‌پوشد و اغلب اوقات مشغول خرید مشروب و خاویار برای سران نازی است.

همچنین او یک نشان آلمان نازی را با افتخار روی کت خود چسبانده است. اسکار شیندلر  دوست دارد که با افسر ارشد نازی عکس یادگاری بیاندازد. وی  فرد با نفوذی است که در بازار سیاه افراد زیادی را می‌شناسد و تهیه اقلام نایاب مثل سیگار، نایلون و مشروب برای او کار ساده‌ای است.

دانلود دوبله فارسی فیلم فهرست شیندلر Schindlers List 1993

سران نازی از ایده باز کردن کارخانه‌ای که به ارتش آلمان کمک کند و همچنین بتواند برای آلمان‌ها آشپزی کند استقبال کردند. چه ایده‌ای بهتر از استخدام یهودیان، چرا که حقوق آنها بسیار پایین است و بدین صورت شیندلر سریعتر پولدار می‌شود.

قدرت شیندلر در فریب، رشوه و دروغ‌گویی به سران نازی است. او هیچ چیزی در مورد راه‌اندازی کارخانه نمی‌داند به همین دلیل یک حسابدار یهودی به نام ایزاک استرن (بن کینگزلی) را استخدام می‌کند تا کارهای او را انجام دهد. استرن در خیابانهای کراکو می‌گردد تا یهودیان را برای شیندلر استخدام کند.

چون محیط کارخانه از محیط جنگ جدا است کسانی که در آن کار کنند شانس بیشتری برای زندگی دارند. رابطه استرن و شیندلر توسط اسپیربرگ به صورت مرموزی محکم می‌شود. در ابتدای جنگ تنها هدف شیندلر بدست آوردن پول و در انتهای آن حفظ جان کارگران یهودی‌اش است.

ما می‌دانیم که استرن این موضوع را می‌داند اما در کل فیلم صحنه‌ای که استرن و شیندلر این موضوع را بیان کنند، وجود ندارد شاید بدلیل اینکه گفتن حقیقت میتواند منجر به مرگ هر دوی آنها بشود…

قدرت اسپیلبرگ در تمام صحنه‌های فیلم واضح است. فیلم‌برداری فیلم را استرن زاییلیان به عهده دارد و نمایش‌نامه فیلم بر اساس داستان توماس کنالی از روی یک ملودرام تبعیت نمی‌کند. در عوض اسپیلبرگ سعی کرده است که از یک سلسله اتفاقات واضح و بدون جلوه‌های ویژه استفاده کند و به کمک همین حوادث ما می‌فهمیم که چقدر دنیای شیندلر مرموز است.

ما همچنین شاهد یک هولوکاست وحشتناک هستیم. اسپیلبرگ به ما فرمانده آلمانی را معرفی می‌کند که مسئول کمپ نازی‌هاست، فردی بیمار به نام گود (رالف فلنس) که نماد کامل یک شیطان است. از بالکون ویلای خود که بر حیاط کمپ اشراف کامل دارد برای تمرین تیراندازی یهودیان را هدف قرار می‌دهد.

***

(شیندلر این فرصت را پیدا می‌کند که در یک مهمانی بی‌ارادگی گئود را در قالب یک مثال به رخش بکشد و این کار را آنقدر واضح انجام می‌دهد که بیشتر شبیه به یک توهین است).

گئود از آن دسته آدم‌هایی است که خودشان ایده‌ای را پایه‌گذاری می‌کنند ولی خودشان را از آن مستثنی می‌دانند. او آلمانی‌های دیگر را به کشتن یهودیان ترغیب می‌کند و خودش دختر یهودی زیبایی را به نام هلن را به عنوان خدمتکار انتخاب می‌کند و به مرور زمان عاشقش می‌شود.

این تنها ظاهر زیبای هلن است که باعث زنده ماندش می‌شود. نیازهای شخصی گئود برایش از همه چیز مهم‌تر است، از مرگ و زندگی، درست و اشتباه.  با بررسی شخصیت او ما متوجه می‌شویم که نازی‌ها تنها به واسطه افرادی مانند جفری داهمر که قدرت فکر کردن داشتند توانستند تا حدودی به اهداف خود برسند.

اسپیلبرگ تصمیم گرفت به سبک فیلم‌های مستند، این فیلم را سیاه و سفید فیلم‌برداری کند (تمام اتفاق‌هایی که در کارخانه  شیندلر رخ میدهد واقعی هستند). او نشان می‌دهد که شیندلر چطور با سیستم دیوانه‌وار نازی‌ها مبارزه می‌کند.

موفقیت‌های این فیلم حاصل کار همزمان کارگردانی، داستان‌پردازی، تدوین و هدایت سیاهی لشکر آن هستند. اما اسپیلبرگ کارگردانی که ما او را به واسطه صحنه‌های به یاد‌ماندنی و پرهزینه‌اش می‌شناسیم،  در عمق داستان محو می‌شود. نیسون و کینگزلی و دیگر هنرپیشگان فیلم نیز همگی به یک سمت و جدا از ظهور قابلیت‌های شخصی به اجرای یک شاهکار می‌پردازند.

***

در انتهای فیلم صحنه‌های فوق العاده‌ایی را شاهد هستیم. دیدن افراد واقعی که شیندلر آنها را نجات داد زیبایی این فیلم را دو چندان می‌کند. در انتهای فیلم یادداشتی وجود دارد که به ما می‌گوید تعداد افرادی که شیندلر آنها را نجات داد با احتساب خانواده‌هایشان بیش از ۶۰۰۰ نفر است و یهودیان لهستان امروزه ۴۰۰۰ نفر می‌باشند. درسی که از این فیلم می‌گیریم این است که شیندلر به تنهایی بیش از یک کشور برای نجات جان یهودیان تلاش کرد. پیام فیلم این است که یک مرد در مواجهه با هولوکاست هر کاری که توانست کرد در جایی که دیگران تنها نظاره‌گر بودند.

می‌توان فهمید که تنها یک مرد افسانه‌ای، بدون فکر و بی‌توجه به خطر، یک مرد حیله‌گر و بدون نقشه می‌توانست کاری را که اسکار شیندلر کرد را انجام دهد. هیچ مرد عاقل و با تجربه‌ایی تا این حد پیش نمی‌رود!

دانلود دوبله فارسی فیلم فهرست شیندلر Schindlers List 1993

افتخارات فیلم :

برنده اسکار بهترین فیلم
برنده اسکار بهترین تدوین
برنده اسکار بهترین کارگردانی
برنده اسکار بهترین فیلمبرداری
برنده اسکار بهترین موسیقی متن
برنده اسکار بهترین طراحی هنری
برنده اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی
– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
کاندیدای اسکار بهترین صدا
کاندیدای اسکار بهترین چهره پردازی
کاندیدای اسکار بهترین طراحی لباس
کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد


لینک های دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی :

 دانلود تریلر

 لینک مستقیم دانلود

 دانلود با کیفیت ۷۲۰ بلوری

 حجم : ۱،۹ گیگابایت

 لینک مستقیم دانلود

 دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ بلوری

 حجم : ۲،۶۲ گیگابایت

  لینک مستقیم دانلود


دانلود ۲۵۰ فیلم برتر جهان

برچسب : دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی

برچسب : دانلود فیلم Schindlers List 1993 فهرست شیندلر دوبله فارسی با کیفیت عالی + نقد فیلم

دانلود فیلم هندی
دانلود سریال خارجی
لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا