تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
طب اسلامی سنتیویدیو کلیپ سلامت

درمان بیش فعالی کودکان+ویدئو

چگونه بیش فعالی کودکان و نوجوانان را درمان کنیم؟

بیش فعالی کودکان و آیت الله تبریزیان طب سنتی-بیش فعالی در طب اسلامی-درمان کودکان بیش فعال بدون دارو آشنایی با بیش فعالی کودکان و درمان آن-کودک بیش فعال را چگونه مهار کنیم؟ جدیدترین درمان کودکان بیش فعال درمان با دارو و یا بدون دارو درمان دارویی بیش فعالی چگونه با کودک بیش فعال رفتار کنیم علل بیش فعالی درمان بیش فعالی کودکان با داروهای گیاهی درمان بیش فعالی کودکان در طب سنتی کودک بیش فعال کیست؟ کودکان بیش فعال در مدرسه -درمان بیش فعالی بزرگسالان

درمان بیش فعالی کودکان+ویدئو

برای درمان بیش فعالی نیازی به مصرف داروهای مضر و نابودگر شیمیایی نیست!

علل و پرهیزات:
– مراقبت نکردن نماز در دوران بارداری.
– مصرف محصولات بسته بندی و کارخانه ای که حاوی مواد نگهدارنده و رنگهای مصنوعی است.
– مصرف داروهای شیمیایی از جمله ویتامین و قرص آهن.

بیش فعالی:
– معمولا معلول غلبه حرارت و صفرای زیاد است که با جحامت اطفال (علاوه بر خواص بیشمار دیگر) بیش فعالی نیز درمان می شود.
– کدو تنبل یا خورشتی باعث حلم و بردباری می شود و برای بیش فعالی عالیست.

پیشگیری از بیش فعالی:
– زن موقع بارداری روزی ۱۰ گرم کندر آسیاب شده بخورد.
– بعد از زایمان، ۱۵ عدد خرما بخورد و بعد به بچه شیر بدهد که او را حلیم و بردبار میکند.
– مزاج خانم باردار باید متعادل باشد و غلبه یا سؤمزاج پیدا نکند خصوصا غلبه صفرا.

همیشه مشاهده چهره کودکانی که به ناحق برچسب “بیش فعالی” به آنها چسبانده شده و ماه‌ها و بلکه سالها داروهای پرعارضه مثل “ریتالین” را مصرف می‌کنند مرا می‌رنجاند.

بهانه نگارش این مطلب هم دختر ۷ ساله‌ای بود که والدینش، او را نزد من آوردند؛ آرام‌ در برابر من نشسته بود، مادرش گفت از وقتی داروهای بیش فعالی را به او می‌دهیم، بدتر شده است، قبلا راحت می‌خوابید اما الان شب ها خواب های آشفته می‌بیند و سراسیمه بیدار میشود.

از والدین این کودک پرسیدم به چه دلیل او را نزد روانپزشک بردید؟ گفتند: “بازیگوشی می‌کرد و خوب درس نمی خواند!!”

یاد آن‌ ایامی که منازل بزرگ بود و حیاطی وسیع داشت و بچه‌ها انرژی دوران کودکی خود را در آن تخلیه می‌کردند، افتادم؛ بعضا باید آنها را بالای درخت پیدا می‌کردیم، الان هم ابعاد خانه‌ها کوچک شده و هم ظرفیت وجودی پدر مادرها کاهش یافته است.

امروز دیگر اکثر کودکان، فضایی برای جست‌و‌خیز نمی‌یابند و اگر بخواهند از همان اندک فضای خانه هم بهره‌ای ببرند، والدین بر نمی‌تابند و تحرک کودک را به حساب بیش‌فعالی می‌نویسند و به روانپزشک مراجعه می‌کنند! و از این لحظه است که مصرف ریتالین و سایر داروهای بیش‌فعالی کلید می‌خورد.

نگاهی به برخی عوارض این داروها برای رسیدن به این باور کافی است که تا زمانی که به بیش فعال بودن فرزند خود یقین حاصل نکرده‌ایم و تا از توصیه‌های طب سنتی استفاده نکرده‌ایم، هرگز به داروهای شیمیایی روی نیاوریم:

راهکارهای پیشگیری و درمان بیش فعالی کودکان

همان طور که گفته شد هر شیطنت و بازیگوشی کودک را به حساب بیش فعالی نگذارید؛ طبع بچه‌ها اغلب “گرم و تر” است و فعالیت زیاد نشانه سلامت و لازمه رشد آنهاست.

اگر فرزند شما دروس مدرسه را یاد می‌گیرد و نمره قبولی می‌آورد بیش فعال نیست؛ بچه‌هایی واقعا بیش فعال، قدرت تمرکز و یادگیری ندارند‌.

پرهیز از تنقلات غیر‌طبیعی مثل چیپس، پفک، نوشابه، کاکائو و … برای پیشگیری و درمان بیش فعالی بسیار ضروری است؛ والدین مراقب باشند از همان ابتدای تولد، چنین خوراکیهایی را به کودک خود ندهند و ذائقه او را علاقمند به این مواد نکنند.

پرهیز از موبایل و تبلت و خصوصا بازیهای رایانه‌ای علی‌الخصوص بازیها و صحنه‌های به اصطلاح اکشن نیز ضروری است؛ پدر و مادری که تصور می‌کنند با این کار به بچه خود لطف می‌کنند یا قصد دارند چند صباحی او را با این وسایل، زمین‌گیر و آرام کنند باید آگاه باشند که با این اقدام، روان کودک و آینده‌اش را تباه می‌کنند و ظرف چند سال آینده مشتری روان‌پزشکان خواهند شد.

انجام “حجامت” خاص اطفال که خیلی ظریف و ملایم انجام می‌شود با تشخیص و زیر نظر طبیب خصوصا برای بچه‌هایی که مزاج خیلی گرمی دارند، می تواند مفید باشد.

به دفعات حتی در مورد اطفالی که واقعا بیش فعال بوده‌اند، تجربه کرده‌ایم که با رعایت این توصیه‌ها و با انجام حجامت آرام‌ شده‌اند یعنی همان کودکی که در نخستین مراجعه، لوازم روی میز مرا بر هم میزند در جلسه دوم‌ آرام نشسته و به سخنانم گوش می‌دهد.

دکتر رضا منتظر؛ پزشک، مولف و پژوهشگر طب سنتی


از نظر فیزیکی صفرا،سودا،دم وبلغم به تربیت بیشترین فعالیت وکمترین فعالیت رادارند.پس دوعامل مهم گرمی وخشکی را مسئول در ازدیاد افراطی فعالیت افراد،خصوصا” کودکان درنظربگیرید. زیرا بیش فعالی ظاهرا” بیماری شایع وبی درمانی است که درکلینیک برای آن قرص ریتالین تجویزمی کنند. ولی در طب سنتی عامل طبعی مهم ایجاد بیش فعالی درمرحله نخست صفرا وسپس سودا می باشد ولذا با توجه به این مقایسات طبعی می توان کودکان بیش فعال خودرا به بهترین نحو درمان نمود،درصورتیکه بیش فعالی آنان رادرمان نکنید دیریا زود آسیب های زیادی را به فرزندان شما وارد می کند از جمله :تاری دید،ریزش موها،طاسی سرلاغری،یبوست،عصبانیت ودعواهای فیزیکی،پرخاشگری واختلال افسردگی و….

اگرچه عامل اصلی ایجاد بیش فعالی خشکی مزاج کودکان شماست ولی با این وجود علی الظاهر مزایایی دارد که تصمیم به شروع درمان توسط والدین رابه تاخیر می اندازد،مثلا” کودکان بیش فعال اکثرا” با هوش تراز هم سن وسالهای خویش می باشند،کلامشان بزرگسالانه است،شیرینکاریهای بسیاری می کنند وبه اصطلاح دل می برند.برخی ازوالدین ناآگاه به تیزهوشی فرزندشان دل بسته ولی از بقیه عوارض بیش فعالی فرزند مزبور بی خبرند،صرف اینکه فرزند شما حرفهای قلمبه بزند یابه جای آرامش شلوغ کاری نماید وموجبات تفریح وانبساط خاطر شماواطرافیان را فراهم آورد نبایستی شما را قانع نموده وازپیگیری درمان چنین کودکان مریضی بازدارد.
بسیاری از کودکان وجوانان آنتی سوشیال(ضد اجتماعی) از میان همین کودکان بیرون می آیند ومتاسفانه پدر ومادران بیچاره خبراز این ندارند که فرزند شیرین کارامروزیشان خدای ناکرده فردا دچارمسائل اخلاقی بد مثل کشیدن سیگار،شیشه،تریاک و…شود،یا مشاغل ضداجتماعی مثل دزدی، کیف قاپی و….پیدا کند،یا درمقابل پدر ومادرقد علم کرده و وآنانرا به باد کتک واستهزا بگیرد.

البته عده معدودی از کودکان تیزهوشی وجود دارند که نظر کرده خدا هستند ودر همان سنین کودکی از تیزهوشی وفراست خویش استفاده کرده قرآن حفظ می کنند،شاگرد اول مدرسه می شوند،اختراع می کنند وکارهائی نظیرآن که مسئله آنها فرق می کند ولی در مجموع اکثرتیز هوشان جامعه نیاز به بررسی ودرمان طب سنتی دارند تا به راه راست وبهینه هدایت ورهبری شوند،در غیر اینصورت پدیده بیش فعالی درمجموع دو گونه عوارض دارد؛

۱-عوارض روحی

۲-عوارض جسمی

که هردوی این پیامدها می تواند خطرناک بوده باشد در حالی که باپرهیزات صفرا وتمهیدات مربوط به خلط صفرا به راحتی می توان با آن مقابله نمود وبدین وسیله جان عزیزانمان را ازخطرات عدیده روحی وجسمی مذکور نجات داده باشیم،انشاالله

بعد از خلط صفرا،خلط سودا نیز به دلیل دارا بودن خشکی مزاج می تواند حالت بیش فعالی ایجاد کند که با تشخیص به موقع آن میتوانید با تمهیدات ضد سودا آن را نیز به راحتی درمان کنید.

یادآوری می شود حجامت  برای کلیه کودکان بیش فعال درمان بسیار مناسبی است که نیاز آنان را به خوردن دارو کمتر می نماید وکارکرد غددی بدن را تنظیم نموده اشتها را تعدیل وبالندگی رشد فرزندان شما را باعث می شود.درمیان خوراکی های مختلف جهت درمان بیش فعالی کودکان عزیزتان می توانید از سرکه انگبین استفاده کنید زیرا پاتولوژی پیدایش بیش فعالی اخلاط صفرا وسودا هستند وسرکه انگبین نیز نوشداروی هردو خلط است،کافیست کمی سرکه آن رابیشتربریزید آنقدر فرزندتان آرام می شود که دلتان به حالش بسوزد.به نظر شما این اقدامات ساده راحت تراز تجویزچندین سال قرص ریتالن بلغم سازنیست؟سرکه انگبین علاوه بردرمان بیش فعالی یک دنیا خاصیت دارد اگرچه مصرف آن نیز قوانینی دارد وآن این است که در روزهای اول مقدارسرکه آن بایستی یک قاشق غذا خوری بوده باشد ولی پس ازگذشت چندین روز که نتایج  درمانی گرفته  شد کم کم بایستی مقدارسرکه آنرا کم کنید تا به حجم یک قاشق چای خوری سر خالی برسد.

بنابراین جهت درمان بیش فعالی:

۱_اول مزاج  کودک رابشناسیم، اگر صفرا بود خوراکهای مفیدومضر صفراواگرسودا بود خوراکهای مفید ومضر سودا رعایت شود.

۲-ازشش نوع کـم خونی، کـم خونی فقرآهن وکم خونی مزاجـی، دو نوع مهم واصلی وبیشترین نوع کم خونی هستند،دربیش فعالان ودرکسانی که کم خونی مزاجی  دارند به ترتیب صفرا،سودا،بلغم ودم کم خون هستند که بیش فعالان همانـطور که گفتـه شد صفراوی وسوداوی هستند، بنابراین با اصلاح مزاج کم خونی این کودکان هم درمان می شود.

۳-غلظت خون یکی از مشکلات افراد صفراوی وبعد سوداویست،جهت کـاهش غلظت خون این افراد که بیش فعالان جزآنها می باشنـد ازجوشانده یک قاشق مربا خوری سماق نکوبیده به همراه پنج عدد عناب با یک ونیم لیوان آب یک بار در روز استفاده شود.
۴-همانطور که  گفته شد سرکه انگبین یکی از داروهای اصلاح مزاج برای بیش فعالان است، دستورسرکه انگبین؛یک لیوان آب ولرم به همرا یک قاشق غذا خوری عسل به همراه یک قاشق غذاخوری سرکه طبیعی ازهر نوع که باشد فقط طبیعی باشد.طعم این نوشیدنی در ابتدا باید به ترشی بزند وبعد به آرامی سرکه آن را کم کنید تا به اندازه یک قاشق چای خوری برسد.
۵- درطب سنتی اصلی وجود دارد به نام(عادت طبیعت ثانویه ).بنابراین عادت را نمی توان یک شبه وسریع ترک کرد،پس به آرامی وبا حوصله رفتار کنید وخوراکهای کودک را اصلاح کنید.
خوردن آب زرشک – آب هویج – آب انار ؛ خوردن کاسنی و شاه تره ؛ شربت خاکشیر ، شیر خشت ، آبلیمو و عسل ؛ بخور بنفشه ، مصرف دم کرده بنفشه و تران ، مالیدن مداوم روغن بنفشه – کاهو

بسیار مؤثر است .

درمانهای روحی:

این كودكان برای بارور شدن خلاقیت نیاز به دویدن و تحرك بیش از حد معمول دارند بنابراین روزی دو ساعت بیرون بردن این بچه ها در فضای باز خصوصا روی چمن یا در صورت امكان ماسه بادی پا برهنه خلاقیت این كودكان را بارور می كند و انرژی حیاتی مثبتی به آنها می بخشد . یكی از مشكلات این بچه ها به هم خوردن پلاریتی یا همان سیستم مغناطیسی بدن است ( همان كاری كه انرژی درمانها با بیماران می كنند) و پا برهنه راه رفتن و بودن در طبیعت بسیار این انرژی را دوباره ترمیم می كند.
در طب سنتی طبیعت خواب سرد است بنابراین بعد از یك بدو بدوی حسابی كودك را وادار كنید كمی بخوابد . البته نه با خشونت چون این بچه در برابر هر نوع خشونتی عكس العمل بدتری نشان میدهند .

علت بیش فعالی:

حکما علت بیش فعالی کودکان در دوران بارداری مراقبت نکردن نماز داشته ماندن روی نجاست در این دوران میدانند.علت دیگری که برای آن میشود ذکر کرد خوردن بیش از اندازه گرمیجات در دوران بارداری مانند کندر و همچنین گرمی های بیش از اندازه در دوران شیردهی به فرزند دانست.همچنین مصرف محصولات بسته بندی و کارخانه ای که حاوی مواد نگهدارنده و رنگهای مصنوعی است در دوران خرد سالی باعث بیش فعالی کودکان میشود.حضور مادر باردار در محیط های شلوغ و پر هرج و مرج نیز در بیش فعالی کودک موثر است.و همچنین به علت اینکه مادرانشان دردوران بارداری ویتامین و قرص آهنمصرف کرده اند با اختلالات رفتاری به دنیا می آیند.موردی که در چند سال اخیربا خوراندن ویتامین وقرص آهن دردوران بارداری به مادران باردارتحت عنوان کنترل
ماهیانه دوران بارداری انجام شده است.

ویدئو:

طب اسلامی - طب سنتی - نت پاک

دانلود فیلم هندی
دانلود سریال خارجی
لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا