تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
بارداری و نوزاد

علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری مهمترین “علائم بارداری” که زود مشخص می شوند علائم بارداری در روزهای نخست علائم شروع بارداری علائم بارداری در روزهای اول علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری

 

علائم اولیه و مهم در بارداری

ممکن است با اینکه هیچ قاعدگی عقب افتاده ای ندارید، ولی علایم متفاوتی را تجربه کنید. آیا سرنخ های دیگری برای تشخیص اولیۀ بارداری وجود دارد؟
برخی از زنان تغییراتی در سطوح انرژی، خلق و خو، پستان یا علائمی شبیه سندرم پیش از بارداری را تجربه می کنند. سایر نشانه های بارداری مثل غش کردن، تغییر حس بویایی یا افزایش دفعات دفع ادرار ممکن است شما را شگفت زده کند. این نشانه ها در واقع اثرات تغییرات هورمونی قبل از مثبت شدن تست بارداری است.

۱٫ لمس دردناک پستان ها

یکی از اولین نشانه ها در اغلب موارد، درد و لمس دردناک پستان ها است. ممکن است در پستان های خود احساس پری و سنگینی داشته یا هالۀ پستان ها بزرگتر و پررنگتر شود.
بیشتر نشانه های بارداری به علت افزایش سطوح هورمون پروژسترون است. دلیل دیگری که برای ورم پستان ها مطرح است، تجمع آب در بدن در این دوران است که می تواند باعث پف کردگی هم شود.

۲٫ احساس خستگی

زنانی که قبلاً هیچ وقت استراحت نیم روزی نداشتند، ممکن است در سه ماهۀ اول بارداری نیاز به خواب عصر را احساس کنند. ممکن است در سه ماهۀ دوم بارداری احساس کنید که کمی پرانرژی تر شده اید، ولی ممکن است این خستگی شدید را در سه ماهۀ سوم بارداری دوباره تجربه کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که زودتر به رختخواب رفته و زودتر بخوابید.

۳٫ تغییرات خلقی

تغییرات هورمونی که منجر به تغییرات احساسی در دورۀ قاعدگی می شود، در اوایل بارداری هم بروز می کند. خستگی و گرسنگی می تواند تغییرات خلقی را بدتر کند، بنابراین به اندازۀ کافی استراحت کنید و در طول روز میان وعده های کوچک مصرف کنید. احتمالاً در طول هفته های ۱۴ تا ۱۶ بارداری احساس بهتری خواهید داشت. اگر در این زمان حس خوبی نداشته و مشکلی دارید حتماً با پزشک یا مامای خود در میان بگذارید.

۴٫ احساس سرگیجه

برخی از زنان در اوایل بارداری احساس سرگیجه را تجربه کرده و حتی ممکن است غش کنند. این وضعیت ممکن است علت هورمونی داشته و یا به علت افت فشار خون باشد. در مورد این موضوع با پزشک یا مامای خود صحبت کنید. اگر قند خون شما پائین است، تعداد وعده های غذایی خود را افزایش و حجم آن ها را کاهش دهید. این احساس بعد از سه ماهۀ اول در بسیاری از خانم های باردار از بین خواهد رفت.

۵٫ حالت تهوع و استفراغ

تهوع ممکن است در شروع بارداری وجود داشته باشد، ولی تهوع و استفراغ واقعی معمولاً تا هفته های ۷ تا ۹ بارداری بروز نمی کند. وعده های غذایی کوچک، مکرر و سرشار از پروتئین، به برطرف شدن این احساس کمک می کند. مصرف آب به میزان کافی هم می تواند کمک کننده باشد. برای جلوگیری از حالت تهوع در زمان مصرف مایعات، تکه های خیار و یا توت فرنگی را با به آب اضافه کنید. آب میوۀ رقیق شده و چای زنجبیل می توانند کمک کننده باشد. چای نعناع هم به کاهش تهوع بارداری کمک می کند ولی باعث بدتر شدن سوزش سر دل که یکی از عوارض دیگر بارداری است می شود. خوردن یک میان وعدۀ کوچک مثل کمی پنیر و آجیل قبل از خواب باعث می شود قند خون شما در طول شب حفظ شده و با حس بد تهوع از خواب بیدار نشوید.
تهوع معمولاً تا هفتۀ ۱۲ بارداری برطرف می شود، ولی با این حال در بعضی از افراد تا هفتۀ ۱۶ بارداری به طول می انجامد. در صورتی که قادر به غذا خوردن نیستید و وزن شما کاهش یافته است، موضوع را با پزشک یا مامای خود در میان بگذارید. در این صورت داروهایی برای کنترل تهوع صبحگاهی شدید برای شما تجویز خواهد شد.

۶٫ تنفر از غذاهای به خصوص

آیا نمی توانید بو و یا طعم و مزۀ بعضی از غذاها را تحمل کنید؟ افزایش حس بویایی اولین نشانۀ بارداری در بعضی از زنان است. در این صورت بعضی از غذاها که قبلاً با بویشان هیچ مشکلی نداشتید، به نظرتان مشمئز کننده می آیند. عده ای هم طعم عجیبی در دهان خود احساس می کنند که نمی توانند از آن خلاص شوند. اگر در مورد بسیاری از غذاها این حس را دارید، نگران جنین خود نباشید، او هیچ آسیبی نمی بیند. جنین در زمان های کمبود مواد مغذی هیچ آسیبی ندیده و نیازهای خود را از بدن مادر تأمین می کند و در مقابل این مادر است که دچار کمبود می شود.
روزانه از مولتی ویتامین و فولیک اسید مصرف کنید تا دچار کمبود مواد مغذی نشده و از برخی از نقایص جنینی جلوگیری شود. همچنین به میزان کافی آب بنوشید. هر چه به سه ماهۀ دوم بارداری نزدیکتر می شوید، نفرت های غذایی شما هم برطرف خواهد شد.

۷٫ تکرر ادرار

در دوران بارداری کلیه های شما باید ادرار بیشتری تولید کنند. همچنین رحم بزرگتر شده و به مثانۀ شما فشار می آورد و این ها باعث می شود که به دفع زود به زود ادرار نیاز داشته باشید. برخی از خانم ها که از بارداری خود اطلاع ندارند، این وضعیت را با عفونت ادراری اشتباه می گیرند. بیدار شدن در نیمه های شب برای دفع ادرار آزاردهنده است، ولی شما نباید میزان مصرف مایعات خود را محدود کنید. علاوه براین، باید میزان بیشتری  مایعات در دوران بارداری مصرف کنید تا نیاز افزایش یافتۀ بدن شما در این دوران تأمین شود.

۸٫ خونریزی و گرفتگی عضلات زیر شکم

احساس گرفتگی در ناحیۀ زیر شکم یا خونریزی کمی زودتر از زمان مورد انتظار قاعدگی، نشانۀ این است که سلول تخم بارور شده و در دیوارۀ رحم لانه گزینی کرده است. حتی خونریزی تا هفته های ۶ یا ۷ بارداری هم طبیعی در نظر گرفته می شود. در این صورت برای اطمینان از رشد طبیعی جنین یک سونوگرافی انجام می شود.
منبع: نی نی بان

علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری

علائم اولیه و مهم در بارداری

دانلود فیلم هندی
دانلود سریال خارجی
لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا