تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
بارداری و نوزاد

همه چیز در مورد تهوع در بارداری

همه چیز در مورد تهوع در بارداری  غلبه بر تهوع بارداری با روش‌های طبیعی حالت تهوع خیلی شدید دوران بارداریحالت تهوع بارداری از چند هفتگی شروع میشه درمان تهوع بارداری

همه چیز در مورد تهوع در بارداری

همه چیز در مورد تهوع در بارداری

همه چیز در مورد تهوع در بارداری

تقریبا هیچکس نمی داند که چرا خانمها در این دوران دچار حالت تهوع می شوند. در واقع علت اصلی آن را به تغییراتی که در بدن مادر به خاطر به وجود آمدن جنین رخ می دهد.
حالت تهوع در دوران بارداری امری شایع و عادی است و از هر ۱۰ خانم باردار حداقل ۷ نفر به این وضعیت دچارند. گاهی اوقات حالت تهوع داشتن این دوران فقط به وقت بیدار شدن از خواب در صبح محدود نمیشود و تقریباً تمام طول روز مادر را درگیر میکند. علائم بارداری و حالت تهوع گاهی اوقات آنقدر شدید میشود که حتی انجام کارهای روزمره و همیشگی را نیز مختل میکند ولی چیزی که مسلم است بی خطر بودن این حالت است و اینکه هیچ آسیبی به جنین وارد نخواهد شد.

چه چیزی باعث بروز حالت تهوع می شود؟

تقریبا هیچکس نمیداند که چرا خانمها در این دوران دچار حالت تهوع میشوند. در واقع علت اصلی آن را به تغییراتی که در بدن مادر به خاطر به وجود آمدن جنین رخ می دهد، نسبت میدهند مثل افزایش میزان هورمونها در خون ولی گاهی اوقات حالت تهوع در اثر وجود یک بیماری نیز میتواند رخ دهد و هیچ ارتباطی با بارداری نیز نداشته باشد.

این علائم تا چه زمانی ادامه دارند؟

معمولا حالت تهوع از اوایل هفته ششم شروع میشود و تا اواخر هفته دوازدهم نیز ادامه دارد. ولی ممکن است تا اواخر هفته بیستم نیز گاهی دچار آن شوید و حتی برخی از خانمهای باردار تا آخر دوران بارداری با آن درگیر هستند.

اگر مادر بعد از هر بار غذا خوردن استفراغ می کند چه باید کرد؟

تقریباً ۱ درصد از خانمهای باردار دچار این وضعیت میشوند یعنی هر چه میخورند بلافاصله بالا میآورند. در چنین حالتی مادر دچار کم آبی بدن شده و مواد مغذی مورد نیاز بدنش را دریافت نمیکند و ممکن است جنین در معرض خطر قرار بگیرد. بزرگترین نگرانی کم آبی بدن است. اگر چنانچه رنگ ادرار مادر خیلی تیره و پررنگ شود و اگر چنانچه نتواند آب و مایعات دیگر بنوشد چرا که دچار حالت تهوع میشود، حتماً باید تحت مراقبت جدی پزشک قرار بگیرد.

اگر مادر دچار کاهش وزن شود و تقریباً هر روز احساس مریضی کند نیز در وضعیت اضطراری است و باید تحت نظر پزشک باشد. حالت تهوع و استفراغ به سختی قابل کنترل کردن است. وضعیت حاد و جدی هر چه سریعتر شناسایی شده و تشخیص داده شود، راحتتر نیز مورد درمان قرار میگیرد و از بروز علائم حاد و جدی تر جلوگیری میشود.

آیا مسئله نگران کنندهای وجود دارد؟

حالت تهوع دوران بارداری معمولا برای مادر و جنین خطرساز نیست، برخی مواقع مادر تمام طول روز حالت تهوع دارد. گاهی دچار گرسنگی میشود و اگر غذایی بخورد آن را بلافاصله بالا میآورد. اما به هر حال در موارد شدید، مواد مغذی و مایعات به اندازة کافی به مادر و جنین نمیرسد و نیاز آنها را برطرف نمیکند. در چنین مواردی باید هر چه سریعتر موضوع را با پزشک معالج در میان گذاشت و از او راهنمایی گرفت.

برخی نکات برای کنترل حالت تهوع بارداری

چه چیزی را در چه زمانی بخورید؟
خوردن لیموترش و زنجبیل البته نه به صورت دائمی بسیار کمک میکند و حالت تهوع را نیز تا حدودی رفع میکند.
به هنگام بلند شدن آرام برخیزید و بلافاصله بعد از غذاخوردن دراز نکشید چرا که در این حالت زودتر غذایی را که خورده اید، بالا میآورید.

صبح ها سعی کنید صبحانه آبکی نخورید و بعد از خوردن صبحانه ۱۵ دقیقه استراحت کنید. کلوچه، کراکر و نان قندی انتخاب های خوبی هستند.
سعی کنید همان چیزی را که دوست دارید بخورید و باز هم سعی کنید وقتی که واقعاً گرسنه شدهاید بخورید. سعی کنید آشپزی نکنید و از خوردن غذاهای ادویه دار، چرب و سرخ شده پرهیز کنید چرا که بوی بیشتر و تندتری دارند.

اگر بوی غذا شما را آزار میدهد، پنجره ها را باز کنید و هود آشپزخانه را روشن کنید. از اطرافیانتان بخواهید برای شما غذا درست کنند. غذای سرد برای شما بهتر از غذای گرم و داغ است چرا که بوی غذای سرد نیز کمتر شما را آزار میدهد.
سعی کنید با حجم کم غذا بخورید و تعداد وعده های غذاییتان را بیشتر کنید. به این ترتیب معده تان خالی نمیماند و از طرفی آنقدر سنگین نمیشود که شما را اذیت کند مثلا هر دو ساعت یکبار غذا بخورید. سعی کنید وعده های غذایی را از دست ندهید.

همه چیز در مورد تهوع در بارداری

درمان ویار بارداری با طب سنتی+ویدئو

منبع: نی نی بان

دانلود فیلم هندی
دانلود سریال خارجی
لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا