تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
طب اسلامی سنتیعمومی

درمان پولیب بینی در طب اسلامی+ویدئو

درمان طبیعی برای پولیپ بینی درمان گرفتگی بینی در طب سنتی درمان پولیپ بینی با داروهای گیاهی بهترین روش درمان پولیپ بینی چگونه میتوان پلیپ بینی را با طب سنتی درمان کرد درمان پولیپ بینی وگرفتگی صدا با انار  درمان پولیپ بینی دکتر روازاده درمان قطعی پولیپ بینی درمان پولیپ بینی با عسل درمان پولیپ بینی بدون جراحی درمان پولیپ بینی با چای نعناع اسپری پولیپ بینی درمان پولیپ بینی دکتر خیراندیش درمان پولیپ بینی تبریزیان

درمان پولیب بینی در طب اسلامی+ویدئو

پولیپ بینی و انحراف ناشی از آن:

پولیپ بینی در واقع التهاب شدید مخاط بینی و سینوس‌هاست که در واقع بر اثر تورم شدید به صورت توده و تومور درمی‌آید، اما باید در نظر داشت که تومور نیست. از نظر طب سنتی بیشتر غلبه بلغم موجب بوجود آمدن پولیپ است ، ولی در طب کلاسیک عوامل دیگری را دخیل می دانند.

پولیپ‌های بینی متعدد هستند و منشاء‌ آن، بیشتر از سینوس‌هاست و انواع یک طرفه و دو طرفه دارد ولی بیشتر آنها، دو طرفه است. عوامل قارچی در ایجاد عفونت‌های مکرر نقش دارد. عفونت‌های مکرر موجب پولیپ و خود پولیپ هم موجب عفونت‌های مکرر خواهد شد؛ همچنین زمینه‌های ژنتیکی در ایجاد پولیپ مؤثر است، اما اثر آنها مستقیم نیست.

*

از نظر طب کلاسیک، درمان پولیپ‌ها جراحی است؛ گرچه ابتدا سعی می‌شود با درمان طبی کنترل شود، اما در بسیاری از موارد، پولیپ ریشه‌کن نمی‌شود و حتی بعد از جراحی نیز ممکن است برگردد. وقتی درمان دارویی جواب نمی‌دهد و در مواردی که این پولیپ‌ها عوارضی مانند فشار در حفره چشم ایجاد می‌کنند، باید جراحی انجام شود.

شایع‌ترین علامت ابتلاء به پولیپ بینی، گرفتگی بینی است، اما خروج ترشحات از بینی و پشت گلو (چه به صورت آبکی و چه چرکی)، ایجاد سردرد بر اثر بسته‌شدن سینوس‌ها، گاهی خونریزی بینی، خرخر شبانه، وقفه تنفسی هنگام خواب و در موارد شدید، فشار به حفره چشم و بیرون‌زدگی چشم، از علائم دیگر آن می باشد.

پولیپ بینی، بیماری نادری نیست و زیاد دیده می‌شود، ولی متأسفانه با انحراف بینی و بزرگ شدن شاخک‌های بینی، اشتباه گرفته می‌شود که باید گفت در دو مورد آخر، اجزای طبیعی بینی هستند که بزرگ می‌شوند، در حالیکه پولیپ، بافت غیرطبیعی بینی است.
آلرژی، آلودگی هوا و سرماخوردگی در عود پولیپ‌های بینی مؤثرند و این عود کردن، بیشتر در فصول بهار و پاییز رخ می‌دهد.

منبع: سیب سلامت

با توجه به اینکه این مشکل‌، با غلبه زیاد بلغم پدید می آید، توصیه ‌می‌کنیم در هوای سرد، پیشانی خود را بپوشانید و با موی خیس از منزل بیرون نروید.

پاسخ حکیم دکتر روازاده در مورد پولیپ و انحراف بینی در اثر آن:

-استنشاق محلول آب جوشیده ولرم و نمک دریا.
-استنشاق محلول آب جوشیده ولرم با جوش شیرین.
-چکاندن قطره نازیل در بینی (قابل تهیه از نمایندگی‌ معتمد محل سکونت) .
انجام این موارد به تخلیه ترشحاتی که موجب انسداد بینی شده است، کمک می کند و باعث می شود تا بافت های مخاطی داخل بینی، خود را جمع کرده و اگر انحراف بینی زیاد نباشد، کار ساز خواهد بود. در صورت زیاد بودن انحراف بینی، مقداری بهبود حاصل می شود ولی برای رفع مشکل، جراحی نیاز است.

تجارب عمومی:

در بعضی موارد با نظر طبیب حاذق این مشکل با زالو رفع شده است.

نسخه آیت الله ضیایی در مورد پولیپ و رفع گرفتگی بینی:

-استفاده از بخور اکالیپتوس قبل از خواب، در صورت گرفتگی( کیپ شدن) بینی، یک قطره هم در سوراخ بینی چکانده شود.
-اگر خلط چسبنده توأم با گرفتگی(کیپ شدن) بینی دارد، قبل از خواب، محلول آب و سرکه انگور طبیعی قرقره کند.

پی نوشت احیای سلامت:

نوشیدن روزانه یک‌ استکان چای نعناع با عسل طبیعی می تواند نافع باشد.

منبع:سایت دکتر روازاده

ویدئو:

 

_________________________________

طب اسلامی - طب سنتی - نت پاک

دانلود فیلم هندی
دانلود سریال خارجی
لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا